Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

PAMĚTI RAM PRO POČÍTAČE

( počet produktů: 4088 )

Paměť ram počítače

Paměť počítače se dělí podle typu. Toto kritérium rozlišuje dvě základní záležitosti - paměť efemérní a paměť nevolatilní. Trvalá neboli nevolatilní paměť je prostor, ve kterém jsou trvale uložena data, např. operační systém, nainstalovaný software nebo soubory, a který je k dispozici i po vypnutí napájení. Prchavá paměť naproti tomu podporuje průběžné operace, které probíhají pouze při zapnutém počítači.

Mezi prchavou paměť patří například paměť RAM, která uchovává velké množství dat, ale pouze za chodu počítače nebo notebooku - tyto informace se ztratí vždy, když je zařízení vypnuto. Mezi charakteristické parametry, které určují kvalitu paměti RAM, patří kapacita a taktovací frekvence. Při správně zvolené operační paměti (nebo pamětech) pro dané zařízení a jeho zamýšlené použití má uživatel prospěch z rychlosti počítače.

Operační paměť pro váš počítač - typy pamětí a taktovací frekvence

Operační paměť RAM (Random Access Memory) je jednou z nejdůležitějších součástí každého počítače. Paměť musí být přizpůsobena typu slotu procesoru, i když existují konstrukce, které mají pevné připojení paměti RAM k procesoru - jsou připájeny. Výměna takové paměti vyžaduje další dovednosti.

V naší nabídce najdete širokou škálu komponent RAM s různými parametry. Doporučujeme vybírat ty nejinovativnější technologie, které zajišťují nejlepší výkon při provozu. V současné době je nejlepším standardem RAM paměť DDR4, která zaručuje vysokou šířku pásma a kapacitu při zachování nízké spotřeby energie - pracuje při napětí 1,2 V.

Taktovací frekvence paměti RAM se odráží v rychlosti přístupu k datům. Čím vyšší je parametr frekvence, tím efektivněji bude zařízení pracovat. Operační paměti DDR4 pracují na frekvenci až 3200 MHz a podporují až 128 GB paměťového prostoru, což z nich činí oblíbenou volbu pro notebooky určené k provozování velkého množství multimédií.

Kolik operační paměti se vyplatí mít?

V závislosti na profilu používání vašeho notebooku můžete přizpůsobit operační paměť, která bude vyhovovat vašim potřebám. Pro domácí použití bude dobře fungovat operační paměť s nízkou kapacitou do 8 GB. Pokud však potřebujete paměť, která bude podporovat pracovní zařízení, vyplatí se zvážit kapacitu až 16 GB. Vysoce výkonný počítač, na kterém běží náročné programy a databáze, by měl obsahovat paměť RAM s prostorem pro alespoň 32 GB dat, přičemž nejlepší zařízení podporují až 128 GB.

Naše nabídka poskytuje široký výběr paměti RAM - vyberte si model odpovídající vašim potřebám a profilu zařízení, abyste zajistili, že ze svého zařízení dostanete to nejlepší.

pixel