Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

PAMĚTI RAM SODIMM

( počet produktů: 405 )

Co je to RAM SO DIMM?

Operační paměť SO-DIMM je jednou ze základních součástí každého notebooku, která je zodpovědná za hladký chod zařízení a zlepšuje uživatelský zážitek z různých typů softwaru. Paměť RAM byste měli vybírat podle svých potřeb s ohledem na to, že každý notebook má jiné požadavky. V noteboocích nebo jiných relativně malých zařízeních se proto používají operační paměti SO DIMM (small outline dual in-line memory module).

SODIMM vs. DIMM - jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Operační paměť typu DIMM je paměť podporovaná především ve stolních počítačích. Jedná se o obdélníkový modul podlouhlého tvaru, který má vždy odpovídající počet pinů, určený k připojení k dalším komponentám specifickým pro stolní počítače.

Paměti RAM typu SO-DIMM se od nich liší především formátem. Dvojitá řada paměťových modulů uzavřená v o něco menším formátu zajišťuje vhodnost pro menší hardware, včetně notebooků. Se změnou délky paměti RAM se samozřejmě používají i další propojení, aby odpovídala velikosti základní desky notebooku.

Aby se maximalizoval technický prostor notebooku, měly by být všechny vnitřní součásti co nejvíce stlačeny, proto se paměti DIMM nikdy nevejdou do šasi notebooku. Patice SO-DIMM také umožňují instalovat paměť RAM horizontálně, zatímco paměť určenou pro stolní počítače lze namontovat pouze na příslušnou základní desku.

SO-DIMM RAM - jak si vybrat?

Paměťový modul SO-DIMM osadíte do svého zařízení podle stejného klíče jako paměť RAM DIMM. Nejprve musíte vědět, které komponenty budou kompatibilní se základní deskou vašeho zařízení - podívejte se na specifikace modelu základní desky. Dalším hlediskem je výběr velikosti - nezapomeňte, že 32bitové systémy podporují paměť RAM až do velikosti 4 GB. Větší kapacity jsou určeny pro 64bitové systémy.

Kapacita paměti RAM se liší a měla by být přizpůsobena zamýšlenému použití hardwaru - pro základní domácí notebook postačí 8-16 GB paměti, zatímco hardware používaný ke spouštění různého softwaru bude poskytovat vyšší výkon, pokud bude osazen 16 GB nebo více paměti RAM. Větší kapacity zpracovávají data rychleji a jsou určeny pro specializované aplikace, vhodné mimo jiné pro ty, kteří pracují s rozsáhlými grafickými programy.

Výkon paměti RAM však úzce souvisí s možnostmi grafické karty a samotného procesoru, proto je důležité přizpůsobit modul možnostem počítače.

pixel